Alexandra Borská

rok narození: 2008

Saša se rychle adaptovala a po vstupu do programu v roce 2018 se velmi rychle stala pevnou součástí týmu PPP na závodech ČSP. Mladá naděje pražského klubu kombinuje s plaváním ještě handbike a pravidelně zkouší i další sporty.

Trénuje 4x týdně.

Závodí s klasifikační třídou S9 / SB8 / SM9.

Největší úspěchy: V roce 2019 v kategorii Žáci obsadila v Česko-slovenském poháru 9. místo v konkurenci 28 plavců a kdyby se mohlo plavat v roce 2020, Saša by se v umístění jistě posunula ještě výše. Rok 2021 se posunula na 3. místo v kategorii Žáci. V kategorii Open se umístila na 9. místě.

Saša: Narodila jsem se s vývojovou vadou pohybového aparátu a rozštěpem páteře. Jsem usměvavá dívka, která v roce 2018 zjistila, že existuje parasport, začala jsem handbikem a díky náhodě jsem se dostala do PARA PLAVÁNÍ PRAHA. Ač jsem s vodou byla kamarád od malička… Dříve jsem“ plavala“ než chodila, teprve v PPP mi ukázali, že mohu plavat na úrovni a doufám, že jednou budu i reprezentovat naši zemi na významných plaveckých akcích. Plavání mě učarovalo a je mým životem, zábavou, rehabilitací a sportem číslo 1. Ve vodě se cítím svobodně, voda je můj kamarád a hlavně se ve vodě vyrovnám zdravým lidem. Mým snem je dostat se na Paralympiádu v Paříži 2024. Do Prahy na Strahov dojíždím 4 i 5x týdně z Litoměřic, kam chodím do školy. V roce 2020 jsem měla první plavecké úspěchy ve starší žákovské kategorii jsem obsadila 2. místo a ve 100m znak jsem byla 3. v ženách.

Podporuji nás: