O nás

Jsme sportovní klub para plavání založený na Tři krále 2000. Pracujeme s dětmi od tří let i s dospělými v seniorském věku. Vedeme trénink od výuky neplavců až po sportovní přípravu reprezentantů. Na každé úrovni a v jakémkoliv věku akcentujeme aspekt rehabilitační a společenský – děláme rehabilitaci, která baví a sport, který má přesah. Voda umožňuje ovládnout svoje tělo vlastní silou bez jakékoliv pomůcky. Svobodný pohyb je největší devizou naší činnosti.

Prioritou je práce s nejmladšími dětmi a rozvojový program. Přesto jsme nejúspěšnější i ve vrcholovém sportu. Všichni dosavadní tělesně postižení paralympijští medailisté byli členy klubu. Plavci klubu získali na paralympiádách, MS a ME od roku 1995 více než 100 medailí. Historicky nejúspěšnějším plavcem ČR je čtyřnásobný paralympijský vítěz Martin Kovář. Klub je nejúspěšnějším para plaveckým klubem v ČR. Úzce spolupracujeme s ČESKÝM PARA PLAVÁNÍM z.ú., které pro nás zajišťuje metodický, trenérský a administrativní servis. Kromě členství ve struktuře paralympismu jsme i členy Českého svazu plaveckých sportů. Od počátku dodnes trénujeme na Bazénu Strahov v jedné vodě v jeden čas s olympioniky z Victoria Vysokoškolské sportovní centrum.

Vize

Samostatně vodou, inspirativně životem.

Poslání

Para plavání jako pravidelná, odborně vedená pohybová aktivita ve společenství, které přijímá každého takového, jaký je a dává každému šanci přijmout sám sebe.  

Cíle

Nadšení plavci, hrdí rodiče, spokojený personál!

Nejpočetnější zastoupení ve všech věkových kategoriích ze všech klubů v ČR v pohárové sérii.

Kompletní obsazení stupňů vítězů ve věkové kategorii nejmladších žáků v pohárové sérii.

Obhajoba vítězství v soutěži družstev v pohárové sérii.

Klub jako ekonomicky stabilní jednotka s rezervou ve výši ročního rozpočtu.

Cílová skupina

Plavci s tělesným postižením s potenciálem samostatného plavání a zapojení do závodů.

Výroční zprávy

Podporuji nás: