Aneta Točíková

rok narození: 1990

Aneta začala trénovat v roce 2000. Jejím prvním závodem byl Strahov Cup 2002 a právě na Strahov Cupu závodila Aneta nejčastěji. Nyní na závody pohárové série pravidelně nejezdí, ale nechybí na žádné klubové akci.

Trénuje 1x týdně.

Klasifikační třída: S7 / SB7 / SM7.

Aneta: S Kontaktem bB plavu od svých osmi let. V té době jsem ještě neuměla plavat. Vlastně jsem se tak trochu vody bála. Na plavání mne přihlásila mamka, a protože jsem neslyšící, tak chodila na plavání se mnou, aby mi tlumočila do znakového jazyka co mám plavat (dělat, abych se naučila plavat dobře). Na plavecké tréninky jsem chodila ještě se svojí neslyšící kamarádkou Terezou, což bylo fajn, protože jsem si mohla s někým povídat – ve znakovce . Postupně jsem se naučila plavat a začala jsem jezdit na závody spolu s mamkou, která mi dělala asistentku, ale především tlumočnici. Na startu mě musí vždy někdo odstartovat plácnutím do ruky, neboť ve vodě nemohu mít sluchadla a tudíž neslyším písknutí. Díky mým úžasným trenérům z Kontakt bB jsem se naučila plavat tak, že jsem v roce 2005 vyhrála na Mistrovství České republiky v Brně za plavecký způsob prsa zlatou medaili, kterou mi předávala sama Chantal Poullain. Byl to můj největší plavecký úspěch. Když zrovna neplavu, tak ve svém volném čase ráda sportuji – hraji kuželky, šipky – chodím na procházky se svým pejskem – fenkou Aimy – nebo hledám kešky. I přes svůj handicap – DMO – jsem se naučila bruslit, lyžovat a letos jsem dokonce zkusila i běžkovat.