Brněnský Para Drak 2023

       Výjezd na závod podpořila

Nad moravskou metropolí se po třinácti letech v sobotu 18. listopadu znovu proletěl oživený Brněnský Drak. Pátý a letos předposlední závod pohárové série MITROPA CUP se konal na nově postaveném a čerstvě otevřeném pětadvacetimetrovém bazénu Za Lužánkami. Za PARA PLAVÁNÍ PRAHA vyrazilo proti Drakovi bojovat hned 35 plavců, 19 mužů a 16 žen pod vedením osmi statečných z řad personálu.

Zaznamenali jsme rovných 39 osobních zlepšení. Stylem co start, to osobák, se prezentovali Johanka Čipižáková, Gwyn Ulrich, Radek Chmelař, Tomáš Klvaň, Tadeáš Saitz a až na padesátku kraul, kde zaostal jen těsně, i Eda Prokop. Tréninková snaha se vyplácí, u některých ve spojení s disciplínami, které se často neplavou, u jiných pak zafungoval lázeňský odpočinek. Nesmíme opomenout ani skvělý výkon Mariana Javora, ten ve svých šedesáti hned dvakrát vylepšil svoje osobní maximum! Není ale vše jen o osobních rekordech. Nezapomenutelný zážitek připravil Leošovi s Matějem Fíla Hlaváček, když si všechny svoje plavecké věci nechal v autobuse, skvělou obnovenou premiéru s námi na závodech po letech prožila Tereza Agapé (za svobodna Kolesárová), která se v říjnu vrátila do strahovských vod. Uznání zaslouží také Anežka Floriánková, která se i přes zdravotní indispozice vydala závodit a svými výkony pomohla dovést náš tým k vítězství v soutěži družstev. Tomáš Hlavinka pak parádně zvládl kraulový úsek v premiérově plavané 75PZ a takhle bychom mohli jmenovat dál a u každého plavce najít to, co nakonec tvoří jedinečnou mozaiku týmu PPP.

Nejlepší ženský bodový výkon klubu zaznamenala Gwyn Ulrich na volné padesátce (450 bodů), nejlepší mužský výkon klubu pak Tomáš Hlavinka na znakové padesátce (505 bodů). Celkem absolvovali plavci PARA PLAVÁNÍ PRAHA 111 individuálních startů. Ve dvojboji zvítězila Johanka Čipižáková mezi nejmladšími žáky. V kategorii žáků Gwyn Ulrich, Eda Prokop a Nela Kuiper kompletně obsadili stupně vítězů, těsně pod nimi pak skončily Anička Hašková (4.) a Alyssa Melvin (6.). V juniorech zazářili stříbrný Vojta Vrbický a bronzová Darja Balková, kteří tak zopakovali svá umístění ze strakonického PARA SWIM OPEN AIR. V kategorii Open ženy zvítězila Gwyn Ulrich, následovaná Anežkou Floriánkovou, Tomáš Hlavinka vybojoval mezi muži bronz, následovaný Martinem Navrátilem a Edou Prokopem. K umístěním ale nutno dodat, že téměř celá reprezentace tou dobou závodila ve Štětíně na Winter Polish Open, i proto bylo na stupních vítězů pátého kola pohárové série více místa 🙂

Děkujeme SK KONTAKT BRNO a ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ za organizaci závodu, děkujeme Matesovi, Leošovi, Jaredovi, Klárce a Nicol za nasazení při závodě, díky Máše za videodokumentaci všech částí boje s Drakem, díky Alče v roli vedoucí týmu a díky Monice za trpělivost a všestrannost při organizaci týmu.

Děkujeme také rodičům Světlaně, Olze, Lence a Adrianě, kteří již téměř tradičně působili v roli rozhodčích a díky taky Štěpánovi, který od týmu trochu vzdálen bděl nad průběhem závodu a Náčelníkovi, který v roli hlasatele zvládl i nevídaný závod bez plavek Michala Crhonka, a to je co říct 🙂

Obnovenému Brněnskému PARA Draku zdar!

Šáša 

Propozice / Výsledky / Foto Vít Franta / Foto Viki Kroupová / Video Mary Veselková

Podporuji nás: