EMIL Open

Ve středu 21. června se šestice plavců PARA PLAVÁNÍ PRAHA vydala pod vedením trenérky Alči Korolevy a v doprovodu svých maminek do Brna na Letní evropské hry handicapované mládeže Emil Open.

Plavecká část her probíhala na dvou brněnských bazénech a naši plavci závodili na Bazénu Kraví hora. Program závodů se skládal ze čtvrtečních kvalifikací a pátečních finále. Hned ve čtvrtek se osobními rekordy zaskvěly Darja Balková na znakové stovce o téměř 3 sekundy, Isabella Fanta na stejné trati téměř o 9 vteřin a Nela Kuiper o skoro dvě vteřiny. Nela hned první den přidala osobní zlepšení na prsové stovce a nejmladší Isabella zaznamenala zlepšení ještě na znakové padesátce. Pěkný začátek i příslib do budoucna, gratulujeme! Do pátečních finále postupovali z kvalifikací všichni a bylo znát, že někteří plavci strategicky pošetřili síly a nejlepší výkony si schovali až do finále.

Darja ještě vylepšila svůj čas na znakové stovce, Isabella se finálově zlepšila na kratší padesátce. Anička Hašková prolomila na prsové padesátce hranici 1:15. V obou přihlášených disciplínách se proti kvalifikaci ve finále výrazně zlepšili Lukáš Páv i Alyssa Melvin a oba zaznamenali po dvou osobních rekordech. Nela Kuiper v Brně absolvovala závody stylem „co start, to osobák“ a osobní rekordy ze čtvrteční kvalifikace ve finále ještě vylepšila.

Celkově z toho bylo 5 zlatých a 3 stříbrné medaile, byť i s ohledem na systém soutěže a vyhlašování po jednotlivých finálových rozplavbách jsou získané cenné kovy spíše motivační. Gratulujeme všem jmenovaným k dosaženým výsledkům a zejména osobním rekordům, děkujeme zodpovědným matkám za doprovod a Alče za vedení týmu blížícím se státnicím navzdory. Hned v pondělí po závodech Alča úspěšně státnice složila, má obhájenou diplomku a na září se nechala ještě dva předměty. Fandíme plavcům i našim vzdělávajícím se trenérům na Katedře APA FTVS UK.

 

Díky za reprezentaci klubu a uvidíme se na březích Otavy na KEMPU STRAKONICE pořádaném ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ z.ú.

Výsledky  /  Fotky

Podporuji nás: