Kutnohorská vlnka 2023

V sobotu 11. února  vyrazil tým PARA PLAVÁNÍ PRAHA na X. Kutnohorskou vlnku. Téměř fotbalovou jedenáctku plavců klubu vedla Alča Koroleva s podporou Šáši a Jareda. Důležitou součástí výpravy byli i rodiče a sourozenci plavců. Absolvovali jsme 25 individuálních startů, desetkrát překonali svá osobní maxima a z Kutné hory se vracíme s plnou náručí cenných kovů včetně stříbra ze strhujícího štafetového finále personálu klubů, kde se zaskvěli právě rodiče plavců. Medaile byly hlavně motivační a osobní rekordy bereme i s ohledem na ruční měření hlavně jako dobrý příslib do budoucna.

 

Děkujeme kutnohorským za organizaci, plavcům, personálu i rodičům za nasazení i reprezentaci klubu a budeme se těšit zase za rok!

 

Hodnocení trenérky:

Nejmladší plavkyně týmu Isabella Fanta si pěkným kraulem výrazně vylepšila osobák na 50m volný způsob. Kamila Vodrážková po dlouhé závodní pauze předvedla na stejné trati skvělý výkon taky v osobním rekordu poprvé pod minutu! Matěj Gabzdil vylepšil svoje maximum na kraulové padesátce o 9 vteřin i přes brzdivý efekt nezavázaných plavek. Na znaku se pak zlepšil o 3 sekundy. Osobáky na stejných tratích si vyplaval i  Tadeáš Saitz. Poučením pro něj je i zdržení na startu, takže je stále na čem pracovat.

Darja Balková plavala všechny tři své padesátky. Její kraul se významně posunul, na znaku zaznamenala osobní zlepšení a na prsou budeme nadále pracovat. Nela Kuiper absolvovala rovnou čtyři disciplíny, které před hlavními závody pohárové série potvrdily její dobrou připravenost. Premiérově absolvovala prsařskou stovku.

Nerozlučné duo Tereza Hausserová a Tereza Lubovská si obě zaplavaly 50VZ a 50Z jen pár vteřin za osobními rekordy a svorně oběma to klouzlo na obrátkách. Míša Jiroušková vylepšila svůj čas na 50P i 50VZ, přestože jí to na obrátkách taky nevyšlo úplně podle představ. Ríša Pucholt se skvělou asistenci Jareda Strnada do týmu nesl svůj typický humor. Zaplaval obě své padesátky takřka identicky. Dobrý Ríšo, jen tak dál a bez nervů!

Děkujeme plavcům za skvělou reprezentaci klubu, rodičům za podporu, Jaredovi, Šášovi a Alence za vedení při závodu a celému trenérskému tymu PPP a ČPP za celoroční přípravu našich plavců!

Podporuji nás: