Otevřené mistrovství Salzburgu

První březnový víkend vyrazilo 7 statečných do Salcburku. Podobně jako v prosinci do Záhřebu i nyní vyrazila na první zahraniční závod partička převážně mladých para plaveckých nadějí doplněná o zkušenosti starších pod křídly Dobrého ducha Josefa Duška – fotografa a řidiče výpravy v jedné osobě. V rakouské metropoli absolvovali Nela Kuiper, Gwyn Ulrich, Darja Balková, Eduard Prokop, Vojta Vrbický, Martin Navrátil a Víťa Šašek pod vedením Alči Korolevy první kolo rakouského poháru (Österreichischer Behindertensportverband Cup).

Pozvání jsme dostali od rakouských klubů, které se v prosinci v čele s trenérkou Mariou Sarmou, účastnily Strahovských sprintů v Praze, a tak jsem premiérově vyslali výpravu na Otevřené mistrovství Salcburska. Naši plavci si na těchto závodech vyzkoušeli netradiční tratě a zvládli několik soutěžních premiér na neprobádaných tratích. I přesto naši plavci figurovali na předních příčkách výsledkové listiny.

Gwyn Ulrich ozdobila svou premiérovou prsovou stovku druhým místem a stejný výsledek zaznamenala i na polohové stovce. Nejvýše na výsledkové listině skončila ve všech svých ostatních disciplínách a v celkovém pořadí skončila mezi ženami na druhém místě. Hned za Gwyn se na bronzovou příčku celkového pořadí vyšplhala Nela Kuiper, která předvedla parádní čtyřstovku kraulem v osobním rekordu přes 17 sekund a své nejlepší časy prolomila na dalších čtyřech tratích. Pěknou čtyřstovkovou premiéru má za sebou Darja Balková, která svými bojovnými výkony zaznamenala dvě osobní zlepšení a na znakové padesátce vylovila z rakouských vod čtvrté místo (a BRAMBORY!). Ani mezi muži se plavci PARA PLAVÁNÍ PRAHA rozhodně neztratili. Stejně jako Gwyn i Eda Prokop vyplaval pod Alpami druhé místo v celkovém pořadí, zvítězil na polohové stovce a absolvoval parádní premiéru na motýlkové stovce, při které i přes vlastní předzávodní temné prognózy nakonec neumřel 🙂 Vojta Vrbický byl dvakrát bronzový na 100P, kde zaznamenal osobní zlepšení přes 5 vteřin a 50Z, navíc poprvé zaplaval čtyřstovku kraulem a v dalších disciplínách přidal ještě dva osobáky. Celkově se umístil na sedmém místě, když se těsně vklínil mezi poslední dva členy salcburské výpravy Šášu (6.) a Martina (8.). Oba zkušení plavci měli k osobním zlepšením poměrně dál než jejich mladší kolegové, ale oba zaplavali důstojně v souladu s tréninkovým nasazením a dotvořili tak mozaiku soudržnosti týmu.

Slavnostních ceremonií se nakonec dočkali jen rakouští domácí plavci, ale to nám nevadilo, protože jsme sportovní zápolení orámovali průzkumem centra Salzburgu a výhledem na Alpy na Geisbergu pod vedením zkušeného průvodce Josepha. K výsledkům je pak třeba dodat, že v některých méně tradičních disciplínách bylo startovní pole poměrně chudé a medailová umístění tak někdy visela poměrně nízko, nicméně naši plavci předvedli dobré výkony, které jsou příslibem pro již nezadržitelně se blížící POHÁREK!

Díky všem plavcům za reprezentaci klubu, rakouským organizátorům za pěkně připravený závod, Marii Sarmě za pozvání i tlumočení a hlavně Alče s Josephem za personální nasazení.

V Sokolově a Karlových Varech již brzy znovu na blocích!

Šáša

Podporuji nás: