PARA SWIM CUP PRAGUE 2023

Závod byl finančně podpořen

Pohárová série MITROPA CUP pokračovala v sobotu 29. dubna v Aquacentru Šutka druhým kolem. Závod pořádal klub PARA PLAVÁNÍ PRAHA z.s. v těsné spolupráci s ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ z.ú. a to jsme všechno MY! Domácí prostředí jsme přetavili do účasti 49 plavců, kteří ve 148 individuálních startech hájili pražské klubové barvy a tvořili tak značnou část startovního pole 122 startujících z Česka, Slovenska a Spojených Arabských Emirátů.

Podobně jako na POHÁRKU předvedli na Šutce nejlepší ženský a mužský individuální klubový výkon na znakové padesátce Anežka Floriánková a Tomáš Hlavinka. Výkon Anežky znamená první místo v aktuálních světových tabulkách třídy S8! Za těmito matadory stoupají závod od závodu vzhůru výkonnostně i umístěním v žákovské i open kategorii Eda Prokop a Gwyneth Ulrich. Eda vyhrál kraulovou dvoustovku a celkové hodnocení žáků ve dvojboji a Gwyn skončila ve stejné disciplíně druhá a stříbro získala i v celkovém dvojboji. Oběma plavcům se daří zvládat přechod z nejmladších žáků do žáků, kde nyní začínají dominovat. V žácích předvedla výborné výkony opět Nela Kuiper a vybojovala si stejně jako na Pohárku celkovým čtvrtým místem klubově oblíbené Brambory. Za ní skončila Anička Hašková, která si na znakové stovce doplavala pro svoji první individuální medaili na velkých závodech. Plavci i trenéři se nesmíme nechat oslnit leskem medailí, ale je třeba se dívat pořád na bodovou hodnotu výkonu a hlavně na to, aby nás všechny plavání bavilo.

Obdobně jako kategorie žáci, dopadla i naše tradiční chlouba, kategorii  nejmladší žáci. Celkové pořadí bylo stejné jako na POHÁRKU. Vyhrál opět Lukáš Páv před Johankou Čipižákovou a Isabela Fanta skončila těsně čtvrtá. Všichni tři si zaplavali skvělé osobáky a plavou směle vpřed kategorii žáků, kam doplují v dalším kalendářním roce.

Z nemedailových výkonů je třeba opět vyzdvihnout výkon Darji Balkové, která se neustále posouvá a svým tréninkovým i závodním nasazením je příkladem ostatním plavcům. Skvělé výkony předvádí i náš šedesátník Marian Javor, který opět posunul svoje osobní maximum na 50m kraul už na dohled k 50 sekundové hranici. Obrovská zlepšení dělá nyní závod od závodu i jeho syn Marek.

K suverénnímu vítězství družstva přispěly opět zásadně štafety. Jádro dvacetibodových A týmů tvořili Tomáš Hlavinka, Martin Navrátil, Radek Chmelař, Ondra Adam a Víťa Šašek. Obě třicetičtyřbodové štafety sestávaly z plavců Anežka Floriánková, Dominik Kurka, Eda Prokop, Gwyn Ulrich, Vojta Vrbický a Vojta Škarpa. Vítězství družstva je o to cennější, že jsme jej jak na POHÁRKU, tak na Šutce dosáhli už bez „zahraničních“ posil, čistě z odchovanci klubu stále na Strahově trénujícími. Jsme rádi, že součástí týmů byli i Dominik Kurka a Tadeáš Drozd, i když jsou oba v procesu závěrečné přípravy na státnice resp. maturitu. K úspěchu týmu výrazně pomohli a přejeme jim hodně zdaru při zásadních studijních zkouškách. Duchem a tričkem byl s námi opět přítomen i Drozďák.

Závody parádně připravil organizační výbor s předsedou Náčelníkem, ředitelem závodu Štěpánem Caganěm, z něhož je už respektovaná osobnost české plavecké scény (nejen para plavecké), koordinátorkou Moni a administrátorkou Milenkou. K nim se přidali pevné pilíře prověřené mnoha závodními i nezávodními bitvami jako Vital Kulhánek, Venca Eybl, Andy Kratochvílová, Vojta Franěk a matadoři zaškolují i novou generaci zdatných spolupracovníků.

Krásnou třešničkou na závodním dortu byl závěrečný večer s tobogány, klouzačkami, skvělými tortillami a vdolečky Filipa Škripka a jeho týmu z Restaurant Air Club z FBA hotel, a nejeden účastník se oblizoval nad našimi maminkami, pardon, nad dobrotami z jejich rautu. Mlask a mňau, velké díky rautérkám, rodičovským rozhodčím a všem jmenovaným i nejmenovaným, byli jsme skvělí! A Brambory!

V sobotu 27. května ráno budeme v lidsky velmi přijatelnou hodinu odjíždět na další zteč! MČR v Plzni volá a PPP odpoví! A Brambory!

Výsledky Foto Fany Floriánková  /  Foto Kristy Matoušková

Podporuji nás: