PARA SWIM CUP PRAGUE

Od POHÁRKU neuplynul ani měsíc a pohárová série pokračovala druhým kolem v Praze na Šutce. 47 plavců klubu v hlavním závodě, 13 personálu, rodiče jako rozhodčí, nespočet diváků a fanoušků na tribuně a navíc 5 mladých statečných ve vloženém závodě, ti všichni byli součástí týmu PARA PLAVÁNÍ PRAHA. Kromě tradičních klubů a týmů ze všech koutů republiky, přijela do Aquacentra Šutka početná výprava Slováků z Bratislavy a Košic a mezinárodní rozměr PARA SWIM CUP PRAGUE dotvořily menší výpravy z Rumunska, Srbska a Saudské Arábie. 

Téměř padesátka plavců PPP zaznamenala 22 osobních rekordů a diváci na tribuně i doma prostřednictvím streamu na Youtube mohli vidět celkem 11 premiérově uplavaných tratí. Povedené výkony předvedla nově zapojená plavkyně Katka Gerbelová, kterou jsme rovnou draftovali i do štafetového závodu společně s Věrkou Novákovou, duchovním tvůrcem pokřiku „BRAMBORY“ Tomíkem Baxou, kterého v polohové štafetě vystřídal Filip Klokan, a Aničkou Kostomlatskou, bývalou plavkyní PPP, současné době na hostování z pražského klubu SK Impuls. K překonaným rekordům je ještě potřeba dodat, že víření vod POHÁRKU se ještě nemělo šanci uklidnit, proto je překonání osobního maxima pro mnohé plavce ve stejných disciplínách po tak krátké době nelehkým úkolem. Naopak po delší době se v závodě pohárové série představila Ivetka Kolínská a na obou svých padesátkách i proto zaznamenala více než minutové zlepšení. Podobně výrazně se na dvoustovce polohově zlepšili Radek Chmelař (33 s) a Johanka Čipižáková (45 s). Parádně se předvedli také Víťa Feller, Kamila Vodrážková a Radim Nenka. Pod vedením zkušených instruktorů ze strahovského bazénu se statečně poprali s „dlouhým“ bazénem i plavci klubu ve vloženém závodě, který celé klání na Šutce pár minut po jedenácté hodině dopoledne odstartoval. Nicol s Michelle, Čůča s Matějem, Matěj s Ondrou a Monika s Amálkou v jedné a s Editkou v druhé ruce přepluli bazén a následně byli bleskově oceněni dárkovou taškou z rukou předsedy.   

S ohledem na absenci Anežky Floriánkové, toho času na Erasmu v německém Augsburgu, zaznamenala nejlepší ženský bodový výkon PPP hostující Anička Kostomlatská na 50P (382 b), mezi ryze domácími plavkyněmi pak Nela Kuiper na 400VZ (336 b). Nejlepším mužským výkonem plavců PPP se tradičně prezentoval Tomáš Hlavinka na znakové stovce, která sice nepatří mezi jeho paralympijské tratě (disciplíny, které jsou v klasifikační třídě S4 na programu LPH), přesto se k ní po 14 letech vrátil už na letošním POHÁRKU. Na Šutce si osobním rekordem 2:05,00 vyplaval 514 bodů a výrazně pozvedl bodové skóre našeho A družstva. Sestava Navrátil-Javor-Kurka-Prokop, resp. Škarpa-Navrátil-Prokop-Javor vyhrála volnou i polohovou štafetu do 28 bodů, přesto jsme nakonec skončili o 99 bodů druzí v soutěži družstev za SK KONTAKT BRNO. Naše dlouhodobá snaha změnami v pravidlech soutěže vyrovnat a zatraktivnit štafetové zápolení se vyplatila a na Šutce kulminovala. Plavci ostatních klubů, jindy demotivovaní naprostou dominancí PPP zejména v „nízkých“ štafetách (do 20 bodů) mohli jásat, protože se soutěž družstev rozhodovala až úplně posledním závodem štafet plavců tříd S14 – S17 do 68 bodů. V takřka infarktovém závěru byla sice karlovarská družina diskvalifikována, ale moravské plavce to nezastavilo a SKKB tak dle očekávání v tomto posledním souboji zvítězil a dostal tak brněnské A družstvo před PARA PLAVÁNÍ PRAHA. Gratulujeme a těšíme se na podobné souboje v dalších kolech Českého poháru.  

Eduard Prokop zopakoval vítězství v žákovské kategorii ze Sokolova, stejně tak Alyssa Melvin i v Praze dosáhla na stupně vítězů, byť tentokrát brala bronz, těsně následovaná Kamilou Vodrážkovou na čtvrté příčce. Do první desítky mezi juniory proklouzla devátým místem Nela Kuiper. V kategorii Masters zopakovali umístění z prvního kola pohárové série kapitán Vackin (7.)  a Ondřej Adam (10.). Celkově se v kategorii Open do desítky nejlepších žen a mužů proplavali Anna Kostomlatská a Tomáš Hlavinka, oba na osmém místě. 

Děkujeme celému týmu v čele s Náčelníkem Janem Nevrklou a ředitelem závodu Štěpánem Caganěm za organizaci závodu, díky Monice Violové v unikátní multiroli instruktorky vloženého závodu, cateringu, organizátorky personálu i barmanky. Děkujeme Mílovi Berymu a Míše Hejnové do callroomu, díky taky Milence Duškové a Janě Majerové do recepce. Vážíme si pomoci stavařské čety otců našich plavců, Matěje Kotrby a dalších společně s Antonínem Nevrklou a jeho spolužáky, kteří stihli v pátek „postavit bazén“ v rekordním čase. kujeme Janu Marešovi a personálu Aquacentra Šutka. Díky klubovému personálu v čele s Alčou za celodenní nasazení – Matyn, Veronika, Nicol, Mates, Čůča, Liborek, Klárka, Mates, Leoš, Jiřina. Díky!

Brambory! 
Šáša

Podporuji nás: