PARA SWIM OPEN AIR 2022

Na závěr KEMP STRAKONICE se v pátek 29. července stejně jako ve dvou předchozích týdnech konaly plavecké závody, kde všichni plavci mohli zhodnotit své tréninkové snahy. PARA SWIM OPEN AIR měl všechno, co si závod pohárové série MITROPA CUP zaslouží. Na 4. kolo dorazili nejen účastníci KEMPU, ale i plavci z dalších para plaveckých klubů včetně účastníků z Rakouska nebo Chorvatska.

Na startovní bloky se v barvách PARA PLAVÁNÍ PRAHA vedle para plavců postavili i zdraví sourozenci nebo synové a dcery personálu klubu nebo plavců první generace. I proto tvořilo 38 plavců klubu většinu startovního pole závodu. 23 mužů a 15 žen absolvovalo 82 individuálních startů.

Zatímco Náčelník z empiru za mikrofonem, Štěpán u výsledkového servisu a Monika u časomíry zajišťovali hladký průběh závodů. Klubový tým pod taktovkou Alči Korolevy vybojoval v jednotlivých disciplínách 7 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile.  Dvojboj mužů kategorie Open ovládl Tadeáš Strašík, mezi ženami se na stříbrný stupínek vyšplhala Alexandra Borská. Nejmladší žáky opanovala Johana Čipižáková, která byla zároveň nejmladší účastnicí celého závodu. V kategorii Žáků se bronzově zaskvěl Vojta Vrbický a k tomu si přidal osobní rekord na 200 polohově, kde se po premiéře na druhém týdnu strakonického kempu za týden tréninku zlepšil o téměř 4 vteřiny. V poli osobáků ale nebyl sám. Martin Navrátil zaznamenal nenápadné zlepšení o 5 setin na 50 prsa, Eda Prokop si vylepšil 100 volně i 200 polohově, Terka Lubovská zaplavala o více než vteřinu rychleji kraulovou stovku, na stejné trati se téměř o 10 sekund zlepšil Jirka Dobrovolskij a osobáky si ve Strakonicích zapsali i Matěj Gabzdil, Anička Hašková nebo Saša Borská.

To všechno by ale nešlo bez zodpovědného klubového personálu! Nejen na závodech, ale celý třetí turnus KEMPU STRAKONICE ve vodě plavce vedli Jana Šubrtová, Jaroslav Kolář, Michael „Drozďák“ Drozd, Filip „Škripák“ Škripko a Agáta Škripko, která v roli personálu absolvovala skvělou premiéru! Dva týdny ve Strakonicích absolvovaly Kateřina Plávková a Vanesa Cagaňová, no a nesmíme zapomenout na třítýdenní stálice, největší držáky klubu – Matěj Cagaň a Tadeáš „Čůča“ Drozd se vzorně starali i o doprovodný program a skvěle po celé tři týdny vedla plavce Alena Koroleva.

Děkujeme všem za nasazení a děkujeme všem pracovníkům ČESKÉHO PARA PLAVÁNÍ za organizaci celého Kempu. Budeme se těšit na břehu řeky Otavy zase za rok….a Brambory!!!

Vít Šašek, předseda klubu

FOTOGALERIE

Podporuji nás: