Para Swim Open Air

Memoriál Michaela Drozda

Na počest Michaela Drozda se v pátek 28. července uskutečnil PARA SWIM OPEN AIR, v pořadí čtvrtý závod pohárové série MITROPA CUP. Celý závod byl věnovaný Mišálovi a nesl jeho jméno. Memoriálu Michaela Drozda se účastnilo se 107 plavců z 10 klubů včetně plavců z Sportovního centra mládeže dálkového plavání nebo plavců masters ze SVS MŠ ČSR při UK. Na startu Memoriálu nechyběli ani plavci našeho klubu. V barvách PARA PLAVÁNÍ PRAHA se na závěr třítýdenního KEMPU STRAKONICE postavilo na startovní bloky zrenovovaného strakonického bazénu 27 mužů a 13 žen.

Svá osobní maxima překonali Johanka Čipižáková, Nela Kuiper, Marian Javor, Martin Navrátil, Alyssa Melvin, Gwyn Ulrich a Lukáš Páv, u většiny z jmenovaných navzdory jednomu či více týdnům intenzivního tréninku. Nejlepší ženský bodový výkon klubu zaznamenala Gwyn Ulrich na volné padesátce, nejlepší mužský výkon klubu pak Tomáš Hlavinka na znakové padesátce. Celkem absolvovali plavci PARA PLAVÁNÍ PRAHA 77 individuálních startů.

Ve dvojboji naši plavci Johana Čipižáková, Lukáš Páv a Isabella Fanta ovládli kategorii Nejmladších žáků. Mezi pražské žáky Gwyn Ulrich a Eduarda Prokopa se na stupních vítězů vklínil karlovarský Matěj Staša. Skvělý výkon předvedli Junioři, stříbrný Vojta Vrbický a premiérově skvěle bronzová Darja Balková. V kategorii Open ženy zvítězila Gwyn Ulrich, mezi muži se z plavců PARA PLAVÁNÍ PRAHA nejlépe umístil místopředseda klubu Dominik Kurka.

Vrcholem Memoriálu byl závod štafet, kterého se tentokrát účastnili společně s personálem KEMPU STRAKONICE i samotní para plavci na Drozďákovu počest. Účastníci sestavili různě smíšené intergalaktické štafety bez ohledu na věk, handicap a pohlaví. K vidění byl historicky nevídaný počet 3 rozplaveb štafetového zápolení od Blonďáků a Holky z Trojky přes štafetu Spasmů až po samotnou štafetu klanu Drozdů doplněnou o Náčelníka.

Děkujeme ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ za organizaci celé akce, děkujeme Čůčanovi a Matesovi za nasazení při závodě, za jedinečný program MaČu a společně s Alčou i za celé tři týdny tréninkového nasazení. Děkujeme klubovým oporám Škripákovi, Leošovi, Kačence, Agátě, Matynovi, Kláře, Janče, Jarinovi a Nicole!

Díky Štěpánovi, Monice, Milence a Náčelníkovi. Zase za rok Á….hoj! A brambory!