POHÁREK 2022

V sobotu 26. března se v Sokolovské pětadvacítce uskutečnil XIX. POHÁREK. Na závod pořádaný tradičně klubem SK KONTAKT KARLOVY VARY v rámci pohárové série pořádané ČESKÝM PARA PLAVÁNÍM z.ú. Vyslalo PARA PLAVÁNÍ PRAHA z.s. 36 plavců, 9 trenérů a instruktorů a početný fanclub rodičů, zejména maminek. V týmu trenérsky vedeném Alenou Korolevou s podporou Moniky Violové panovala skvělá atmosféra, která se projevila i v plaveckých výkonech – překonáno bylo 55 osobních rekordů, klub vyhrál soutěž družstev a v celkovém hodnocení dvojboje získal ve všech věkových kategoriích jednu zlatou, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. V klubu nám roste silná mladá generace, která se prosazuje jak v žákovských kategoriích, tak už i v Open a těší nás, že to s námi baví i rodiče.

Tým byl oslaben neúčastí Anežky Floriánkové a Víti Šaška, kteří ve stejný den absolvovali mezinárodní klasifikaci v Berlíně a vzhledem k tomu, že závod vynechal i Petr Andrýsek, štafety do 20 bodů, v nichž dominujeme skončily až třetí. Velké štafety do 34 bodů jsme naopak jednoznačně vyhráli. Družstvo v novém systému bodování, kdy se již nepočítá jeden absolutně nejlepší výkon a k němu tři výkony plavců do 18 let, uhájilo první místo. Smyslem nového počítání družstev je umožnit každému klubu sestavit družstvo a vytvořit větší konkurenci, kde nebudou mezi první Prahou a ostatními tak velké rozdíly.

Tým fungoval v tradiční atmosféře sounáležitosti, kdy jsou na jedné lodi jak mazáci a reprezentanti jako Tadeáš Strašík a Petr Frýba, tak i mladí jako Lukáš Páv, Isabela Fanta a Johana Čipižáková. Ti obsadili kompletně stupně vítězů v nejmladších žácích a v žácích byli Alex Borská a Eda Prokop druhá resp. třetí. Po vyhlášení vítězů v Národním domě Grandhotelu Ambassador jsme to všichni rozjeli i na parketu a bylo to tóčo. Po přistání na Strahově jsme s jádrem vše uzavřeli tradičním rozborem na Malovance. Tradic by nemělo bejt moc, ale ty, co jsou se mají ctít. Pohárku zdar a Brambory!