Strahovské sprinty 2022

Strahovské sprinty 2022

17. 12. 2022 / Praha – Strahov / PARA PLAVÁNÍ PRAHA

47 plavců klubu

3x    5x    2x

Finálový závod pohárové série MITROPA CUP 2022

Výsledky  /   Fotky

závod se uskutečnil díky podpoře

Ohlédnutí

Během předvánoční soboty 16. prosince se ve vodách Bazénu Strahov utkalo celkem 126 plavců ve finálovém závodě pohárové série MITROPA CUP. Na domácí závod pořádaný ve spolupráci s ČESKÝM PARA PLAVÁNÍM z.ú., jsme do sprinterských bojů vyslali 47 plavců, 11 trenérů a instruktorů. Celkem se na strahovskou pětadvacítku vešlo 233 plavců, personálu klubů a organizátoru závodu. Nebylo to jednoduché, ale na několik posledních volných kachliček na bazéně se nám podařilo vmáčknout i několik diváků z řad rodičů.

Náčelník byl u mikrofonu, Štěpán Cagaň v roli ředitele závodu a Monika koordinovala jídlo, dopravu a přípravu vyhlášení, takže týmu domácího klubu velela již tradičně Alča Koroleva. K dispozici měla tradiční pilíře Jaryna Koláře, Káču Plávkovou, Matěje Caganě, Michaela Drozda, Filipa Škripka, navrátilce Libora Smékala, Kláru Chrastinovou, Janu Šubrtovou a novice Agátu Škripko a Leoše Tobolku. Ohlášeně absentoval jeden z držáků Tadeáš „Čůča“ Drozd z důvodu vstřebávání maturitního plesu. Čest rodiny Drozdů pevně hájil otec Michael, který dokázal absolvovat jak maturitní ples, tak sobotní závod. Mišál se Škripákem tvořili opět nerozborný tandem SVS MŠ ČSR, na který se náš tým mohl vždy při závodech a ve Strakonicích spolehnout. Nikoho z nás nenapadlo, že to je Mišálův poslední závod s námi, a že se nedlouho po něm vydá na svoji nejdelší plavbu. Drozďáku, díky za všechno, plav a chystej nám tam místo, dříve nebo později za Tebou doplaveme všichni!

Domácí klub opanoval soutěž družstev nejen ve finálovém závodě, ale i v celé sérii. V celkovém pořadí série MITROPA CUP jednotlivců Open (bez rozdílu věku) obsadil v mužích Tadeáš Strašík bronzovou příčku v poli 113 mužů a mezi 64 ženami skončila na stříbrné pozici Anežka Floriánková. Klub tradičně opanoval kategorii nejmladších žáků do 10 let, kde stupně vítězů obsadili komplet plavci PARA PLAVÁNÍ PRAHA z.s. – Johana Čipižáková před Lukášem Pávem a Isabelou Fanta. V žácích skončila stříbrná Alex Borská a čtvrté až šesté místo obsadili Eda Prokop, Gwyneth a Nela Kuiper.

Závodní premiéru absolvoval Radek Chmelař. Do tréninku se zapojil na popud Filipa Škripka, v mládí plaval na sportovním gymnáziu na Kladně. Po úrazu se v dubnu zapojil do tréninku na Strahově a nakonec ho některé absence v týmu katapultovaly až do dvacítkové štafety, kterou na kraulovém úseku přivedl vítězně do cíle před zraky svých rodičů. Inu tak, para sportovní premiéru si v našem světě lze odbýt i v dospělosti a rodiče mohou mít z dětí radost jako za mlada.  Pěknou závodní premiéru na oficiálním závodě pohárové série má za sebou i Lukáš Hájek. Těmto odrostlým mladíkům blahopřejeme!

Poděkování patři rozhodčím, zejména těm z řad našich rodičů. Ke zdárnému průběhu závodu takto přispěli Světla Balková a Jason a Olga Kuiperovi. Díky všem plavcům za výbornou reprezentaci našeho klubu, celému instruktorskému týmu za vytvoření parádní společné atmosféry sounáležitosti a divákům z řad rodinných příslušníků za podporu!

Díky pracovníkům ČESKÉHO PARA PLAVÁNÍ za výbornou organizaci celého závodu i večerního vyhlášení. Strahov je kultovním místem zrodu celého programu a oslava 30 let para plavby Menze Strahov velmi slušela. Vyhlášení ozdobil živými znělkami a následnou produkcí Saxofonový orchestr ZUŠ Jana Hanuše pod vedením Zdeňko Kašpara. Tradiční atmosféru dodaly večeru kytary a hlasy Flying Parties čili Dobrého ducha Josefa Duška a Ivana Kubáta. Hudební závěr obstarala elektrizující dark popová diva Josefína Dusk. S doznívajícími vibracemi z uplynulých 30 let se vrháme do vibrací další třicítky a nadcházejícího závodního roku.

Tým PARA PLAVÁNÍ PRAHA z.s.

Podporuji nás: