Strážský plaváček

Náš klub je členem Českého svazu plaveckých sportů (ČSPS) a naši plavci se tak mohou účastnit všech závodů Sekce plavání ČSPS, na které se zvládnou nominovat. V rámci spojování obou plaveckých břehů došlo letos k vytvoření Sekce paraplavání ČSPS. Mistrovské závody Sekce plavání mají limity, které jsou dostupné pouze nejrychlejším plavcům s lehčím handicapem, ale v průběhu roku pořádají některé kluby ČSPS mítinky, které umožňují start i našim mladým perspektivním plavcům.

V Závodě Strážský plaváček hájila naše klubové barvy letos čtrnáctiletá Nela Kuiper, která si ve Stráži v doprovodu táty Jasona střihla hned 5 disciplín. Nejlepší výsledek co do počtu poražených soupeřek zaznamenala Nela na padesátce znak, kde mezi nehandicapovanými plavkyněmi obsadila 26. místo mezi všemi ročníky. Nela plave v klasifikační třídě S8 a má významně limitovanou celou pravou stranu těla. Její čerstvý osobní rekord na kraulové padesátce z květnového mistrovství v Plzni má hodnotu 42,06.

Rodiče Nely Olga a Jason se vloni zapojili do školení rozhodčích a nyní jsou již spolu s dalšími pěti rodiči našich plavců pevnou součástí rozhodcovských sborů. Plavání a para plavání jsou zkrátka sporty ve stejném bazénu a stejné vodě a chceme budovat stále více tras propojujících oba břehy.

Podporuji nás: