POHÁREK 2023

POHÁREK

1. 4. 2023 / Sokolov / pořadatel SK KONTAKT KARLOVY VARY, z.s.

38 plavců klubu

5x    4x    4x

Výsledky   /   Fotky M. Violová  /  Fotky Martina StylováFotky Kristy Matoušková  /  Ohlédnutí

 

Na apríla v sobotu 1. dubna jsme s týmem plavců PARA PLAVÁNÍ PRAHA absolvovali POHÁREK. Prvního kola pohárové série MITROPA CUP 2023 se v Sokolově účastnilo 38 našich plavců pod zodpovědným dohledem osmičky trenérů a instruktorů. V týmu, který vedla Alča Koroleva, nechyběli tradičně Monika Violová, Filip Škripko, Matěj Cagaň, Kateřina Plávková a Jared Strnad. Po návratu k týmu na Sprintech se k nám znovu připojila Klára Chrastinová a klan Drozdů tentokrát zastupoval nejstarší Matyáš v doprovodu sestry plavkyně Adély, která taťkovi slíbila, „že si ještě udělá čas“ a to vrchovatě naplnila osobákem na 50m kraul. Tadeáš se místo POHÁRKU pečlivě připravoval na maturitu.

Šéftrenér a Náčelník Jan Nevrkla se v Sokolově zhostil role hlasatele a Štěpán Cagaň zabezpečoval provoz celé závodní kanceláře, klasifikací a jako technický delegát dohlížel nad řádným průběhem.  Plavce pražského týmu doprovodila na sokolovský bazén desítka rodičů i sourozenců, přičemž hned čtyři z nich působili ve sboru rozhodčích. Po vyškolení se naši rodiče stávají pevnou součástí rozhodování závodů a my jako klub jsme na ně hrdí.

Klub startoval poprvé bez plavců, kteří trénují v klubech nepostižených. Role klubu byla naplněna, plavcům jsme pomohli dostat se na mezinárodní úroveň, zabezpečovali jejich účast na domácích závodech a soustředěních a po vytvoření sekce para plavání v Českém svazu plaveckých sportů (na Konferenci 26. 3. 2023) přišel správný čas tyto plavce vypustit do klubů, kde celoročně trénují. Děkujeme jim za dosavadní reprezentaci klubu a všem dosavadním oporám Tadeáši Strašíkovi, Peťovi Frýbovi, Alex Borské a Adéle Stančíkové přejeme hodně zdaru v dalším para plaveckém snažení.

V sestavě složené čistě z plavců trénujících v Praze se nám podařilo opět ovládnout soutěž družstev a vyhrát všechny štafety s výjimkou polohové do 34 bodů. K výsledku družstva přispěli významně tradiční opory Anežky Floriánková a Tomáš Hlavinka, kteří předvedli nejlepší ženský a mužský klubový výkon, oba na znakové padesátce. Vyzdvihnout ale musíme i klubovou mládež, která měla významný podíl na celkovém počtu 41 osobních zlepšení.

Kategorii Nejmladších žáků opanoval Lukáš Páv následovaný Johanou Čipižákovou a těsně pod stupni vítězů zůstala Isabela Fanta, která v Sokolově statečně překonala obávanou kraulovou stovku. Mezi žáky se na první místo vyšvihla Gwyneth Ulrich, která svým příkladným tréninkovým nasazením potvrzuje stoupající výkonnost. Na bednu Gwyn doprovodil na třetím místě Eduard Prokop, který měl kvůli zraněnému prstu pouze minimalistický program dvou padesátkových disciplín a dvou štafet. V našem společenství slavné, leč obecně nepopulární BRAMBORY si v kategorii Žáků vybojovala skvělými osobními rekordy Nela Kuiper.

V Juniorech dosáhl nejlepším mužským výkonem klubu Vojta Vrbický na 6. příčku, nejlepší ženský juniorský výkon klubu pak předvedla Darja Balková, která předvádí úchvatné tréninkové výkony a daří se jí je přetavit i do mimořádných osobních zlepšení. Darja asi nebude nikdy absolutní špička, ale kategorii osobního nasazení, osobního zlepšování a radosti z pohybu a překonávání obtíží tréninku by ji trenéři vyhlásili na 1. místě. Všichni jmenovaní se významně plavecky i osobnostně posouvají a my máme radost, že se trénink plavců v projektu Paralympijských nadějí zúročuje.

V kategorii Open dosáhla mezi ženami nejlepšího pražského výsledku čtvrtá Anežka Floriánková, která ale vynechala svou královskou disciplínu, znakovou stovku. Do družstva se mimořádným posunem na prsařské stovce posunula Míša Jiroušková a doplnila tak kvarteto bodově nejlepších individuálních výkonů zaplavaných Anežkou, Tomem a Gwyn. Ve dvojboji byl mezi muži z Pražáků nejlepší na devátém místě plavající předseda Víťa Šašek (Tomáš Hlavinka plaval pouze jednu individuální disciplínu).

Děkujeme všem plavcům a budeme se těšit už za necelý měsíc na horké domácí půdě na Šutce, 29. dubna při PARA SWIM CUP PRAGUE!

Za finanční podporu výjezdu týmu na závody děkujeme

 

Podporuji nás: